Élsportolók tucatjainak tanulmányait támogatja a BOM a Magyar Sportért Alapítvány
Nem mindennapi kuratóriumi ülést tartott a BOM a Magyar Sportért Alapítvány a Testnevelési Egyetemen. A Berzeviczy Albert ösztöndíj és mentor programot működtető közhasznú szervezet 2005-ös alapítása óta először vett részt annak vezetői összejövetelén az állami sportirányítás első számú embere.
Dr. Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár köszönetet mondott az alapítvány tisztségviselőinek és támogatóinak, vagyis a hazai gazdasági és üzleti élet neves képviselőinek a munkájukért, ugyanis – ahogy azt kifejtette – a sportirányítás számára is kiemelten fontos, hogy az aktív sportolók is tudatosan készüljenek a civil életre.
A jeles eseményen részt vett a Nemzeti Sport kiadó gazdasági társaság ügyvezető igazgatója is, aki a médiaorgánum nevében együttműködési és támogatási megállapodást írt alá Szalay-Berzeviczy Attilával, a BOM Alapítvány kuratóriumának elnökével.
Szabó Szilvia, az alapítvány főtitkára beszámolójában kiemelte, hogy az elmúlt években tapasztalt kihívásokkal teli gazdasági helyzet ellenére a BOM pénzügyi helyzete stabil maradt, melynek köszönhetően jelenleg is összesen 65 élsportoló felsőfokú tanulmányának a finanszírozása van folyamatban.
A hivatalos esemény ceremoniális résszel, vagyis a 2024-es ösztöndíjak átadásával zárult. Dr. Schmidt Ádám és Szalay-Berzeviczy Attila a harminc új Berzeviczy Albert ösztöndíjasból az ülésen megjelent tizenkilenc sportolónak adta át személyesen az okleveleket. A MOB részéről a kuratóriumi ülésen Bartha Csaba operatív igazgató vett részt.