Az Erste a BOM a Magyar Sportért Alapítvány támogatója lett
Az Erste is csatlakozik a BOM a Magyar Sportért Alapítvány támogatói köréhez, amely ösztöndíjprogramján keresztül a kiemelkedő teljesítményű olimpiai és paralimpiai sportolók tanulmányait, valamint a sportpályafutást követő életútjuk megalapozását segíti.
A BOM Alapítvány fennállása óta több mint 230 sportolót segített abban, hogy a sportkarrierjük mellett felsőfokú tanulmányokat folytassanak és az aktív sportpályafutás lezárását követően sikeresen lépjenek ki a civil életbe.
A BOM és az Erste együttműködésének célja, hogy a sportolók számára hosszú távon is stabil alapokat teremtsen, összekapcsolva a sportban megszerzett értékeket a tanulás és a munka világával. A bank társadalmi felelősségvállalásának kiemelt területe a fiatalok támogatása és a pénzügyi tudatosság erősítése. A vállalat ezért döntött úgy, hogy a BOM Alapítvány támogatása által járul hozzá a magyar sportélet jövőjének formálásához.
Fotó: Fényes Gábor
„Hiszünk abban, hogy a sportban megszerzett tapasztalatok – a kitartás, az alkalmazkodóképesség és a teljesítmény iránti elkötelezettség – a civil életben is valódi versenyelőnyt jelentenek. A BOM Alapítvány munkája hosszú távon és hitelesen támogatja a sportolók tanulmányait és életútját, ezért örömmel csatlakozunk támogatóként a kezdeményezéshez” – mondta el Jelasity Radován, az Erste elnök-vezérigazgatója.
„Nagy megtiszteltetés számunkra, hogy egy olyan, nemzetközileg is meghatározó pénzintézet, mint az Erste áll a BOM Alapítvány mellé. Partnereink támogatása nélkül nem tudnánk biztosítani azt a stabil hátteret, amely sportolóink tanulmányaihoz és sikeres civil életútjához elengedhetetlen” – hangsúlyozta Szalay-Berzeviczy Attila, a BOM a Magyar Sportért Alapítvány kuratóriumának elnöke.
A megállapodás bejelentésén részt vett Szabó Szilvia, a BOM főtitkára, valamint Cselovszki Róbert, az Erste vezérigazgató-helyettese is.